Ką reikia žinoti einant į banką

Išsirinkti ir įsigyti savo svajonių namus – malonus rūpestis ir džiugus gyvenimo etapas. Tačiau, būsto paskolos gavimas gali tapti tikru iššūkiu. Taigi, ką reikia žinoti prieš einant į banką dėl būsto paskolos?

Pirma klaida, kurią daro ketinantys imti kreditą būstui, tai įsitikinimas, kad savo pagrindiniame banke gaus geriausias paskolos sąlygas. Deja, praktika rodo ką kita – sako Vita Kazėnienė, būsto paskolų tarpininko Capital Credit vadovė. Norint gauti geriausias sąlygas būsto kreditavimui, rekomenduojama pasidomėti ir kitų bankų pasiūlymais: pateikti paraiškas visuose bankuose, sulaukti pasiūlymų ir juos išanalizuoti.

 

"Jūsų pagrindinio banko pasiūlymas nebūtinai bus geriausias, tačiau Jūs galite derėtis"

  

Jūsų pagrindinio banko pasiūlymas nebūtinai bus geriausias, tačiau Jūs galite derėtis. Taip pat galite tartis ir su kitais bankais, ypač jei linkstate prie vieno iš pasiūlymų. Eidami į banką derėtis dėl sąlygų, būtinai turėkite kitų bankų pasiūlymus; banko darbuotojai iškart supras, jei blefuosite – patirtimi dalinasi paskolų ekspertė V.Kazėnienė. 

Svarbus ir žmogiškasis faktorius – jei jaučiate, kad nerandate bendros kalbos su Jums paskirtu vadybininku, turite teisę jį pakeisti. 

Prieš eidami į bankus, atlikite namų darbus. Žinokite savo oficialias pajamas, turimus įsipareigojimus – tai kitos paskolos, lizingas, mokami alimentai, sutartiniai susitarimai su sutuoktiniu. Bankas vertins tiek Jūsų pajamas, tiek finansinius įsipareigojimus. Neretai žmonės vertina tik savo pajamas, tačiau pamiršta įsipareigojimus. Bankas skaičiuos, kiek pinigų Jums liks pragyvenimui, taigi iš jūsų turimų pajamų atims turimus finansinius įsipareigojimus ir tik tada vertins, kokia galima mėnesio įmoka būsto kreditui – sako V.Kazėnienė.  

Įvertinkite ir savo kredito istoriją – ar laiku ir tinkamai grąžinote anksčiau turėtas paskolas, ar neturite skolų. V. Kazėnienė pataria ir patiems pasidomėti įrašais apie savo kreditingumą tokiose duomenų bazėse kaip creditinfo.lt bei Lietuvos banko interneto svetainėje lb.lt

Taip pat svarbu prieš einant į banką apsispręsti, kokį būstą ketinate įsigyti – namą, kotedžą ar butą; ar būstas bus naujos ar senos statybos. Žinokite, už kokią sumą ketinate įsigyti nekilnojamąjį turtą, kokio dydžio pradinę įmoką esate sukaupę. Pirmiausia reikėtų įvertinti  savo realias galimybes, kokio dydžio paskolą galite gauti. Toliau, pridėjus sutaupytą pradinį įnašą, apsiskaičiuoti, už kokią kainą reikia ieškoti nekilnojamojo turto. Tad patinkančio būsto reikia imtis ieškoti jau žinant realias kainų ribas, kurias galite sau leisti – pataria V.Kazėnienė. Apskaičiuoti galimą paskolos dydį ir mėnesio įmoką galite pasinaudoję būsto paskolos skaičiuoklėmis internete - bankcredit.lt.

 

"Neskubėkite sukirsti rankomis su nekilnojamojo turto pardavėju – kol nepasirašėte kreditavimo sutarties su banku"

 
 

Išsirinkę savo svajonių būstą ir gavę preliminarų sutikimą iš banko dėl paskolos suteikimo, neskubėkite sukirsti rankomis su nekilnojamojo turto pardavėju – kol nepasirašėte kreditavimo sutarties su banku, dar negalite būti tikri, kad kreditą gausite. Man yra tekę susidurti su tokiais atvejais, kuomet žmonės, gavę preliminarų banko sutikimą, sumoka užstatą už išsirinktą būstą, tačiau galiausiai bankas paskolos nesuteikia. Jie praranda dešimtis tūkstančių eurų, lieka ir be išsirinkto būsto, ir be sutaupyto pradinio įnašo – pasakoja V.Kazėnienė. 

Paskutinis patarimas: jei neturite laiko vaikščioti po bankus ar nenorite patys gilintis į sudėtingai pateikiamas būsto kreditavimo sutarčių sąlygas, kreipkitės į būsto paskolos brokerį. Būsto paskolos brokeris visą šį darbą atlieka už jus: užpildo paraiškas visuose bankuose, jei reikia – ir kredito unijose, pateikia reikalingus dokumentus, padeda atlikti pasirinkto turto vertinimą. Vėliau, gavęs atsakymus iš bankų, padeda išanalizuoti pasiūlymus – ekspertai gerai žino bankų papildomas sąlygas, žvaigždutes; pataria, kuris iš pasiūlymų labiausiai tinkamas klientui. 

Capital Credit – pirmi ir vieninteliai Lietuvos banko patvirtinti nepriklausomi būsto paskolų tarpininkai Lietuvoje. Šią veiklą, kaip ir visų bankų bei kredito unijų, prižiūri Lietuvos bankas.

BankCredit Susitarsime su bankais už Jus Gauti paskolos pasiūlymą